Авторами можуть бути:
- аспіранти, докторанти;
- науково-педагогічні працівники ВНЗ, викладачі шкіл, коледжів тощо;
- працівники науково-дослідних установ, лабораторій тощо;
- працівники державних та приватних структур.
Монографія може бути написана:
- одноосібно;
- у співавторстві (колективна монографія).
Увага! Монографії, що публікуються та подаються на здобуття наукового ступеня доктора / кандидата наук мають бути написані одноосібно.
Монографія та дисертація - чи є різниця і в чому вона полягає?
Дисертація - це наукова публікація, в той час як монографія відноситься до науково-популярної або навчально-методичної літератури. Розділи монографії, звичайно, можуть містити наукові положення дисертації. При цьому, монографія адресована більш ширшій аудиторії, а не лише фахівцям з теми, тож має бути адаптована для читача і, по можливості, викладена більш простою та зрозумілою мовою.
Типові структурні елементи:
Назва монографії - коротка та зрозуміла, що складається з 3-7 слів. За необхідності можна додати підназву для конкретизації змісту видання.
Інформація про автора - коротка бібліографічна довідка, що містить інформацію про автора, його освіту, науковий ступінь, звання тощо та розміщується в вихідних відомостях монографії.
Передмова - свого роду «анотація» видання; супровідна стаття, що містить інформацію про цілі видання, його проблематику тощо; може містити короткий опис кожного розділу.
Введення - початковий (перший) розділ монографії, що знайомить читача з темою. У випадку, якщо монографія друкується з дисертаційного дослідження, можна переписати цю Введення зі «Вступу», при цьому адаптувати текст прибравши такі типові для дисертації структурні елементи, як «Актуальність теми», «Цілі і завдання роботи», «Гіпотеза» тощо.
Основна частина монографії - в свою чергу складається з наступних елементів:
Розділи. Зазвичай від 3 до 7 розділів, більш-менш однакових за обсягом. Це послідовно та логічно розділені частини опрацьованої автором теми, що показують структуру дослідження та формують структуру монографії. Як правило, перший розділ присвячений літературному огляду та теоретичній складовій теми. Розділи, в свою чергу поділяються на глави/параграфи.
Глави / Параграфи. Поділяють розділ на основні змістовні складові, формуючи структуру розділу. Не мають занадто відрізнятися один від одного обсягом. Зазвичай в одному розділі міститься від 2 до 5 глав/параграфів.
Висновки - частина, що містить узагальнені результати дослідження, на підставі якого публікується монографія. Необхідно визначити як отримані результати можна використати на практиці та який позитивний ефект можна від них отримати. Список використаних джерел (не менше 50 джерел) - може бути оформлений у відповідності з будь-яким діючим стандартом оформлення. Редакція, в свою чергу, рекомендує оформлення за стандартом АРА: переглянути приклад. Додатки - необов'язковий розділ, де можуть розміщуватися допоміжні матеріали до тексту або масивний за розміром графічний матеріал.
Список використаних джерел - може бути оформлений у відповідності з будь-яким діючим стандартом оформлення. Редакція, в свою чергу, рекомендує оформлення за стандартом APA: переглянути приклад.
Додатки - необов'язковий розділ, де можуть розміщуватися допоміжні матеріали до тексту або масивний за розміром графічний матеріал.