International scientific e-journal

ΛΌГOΣ. ONLINE

10 (June, 2020)

e-ISSN: 2663-4139
КВ №20521-13361Р

ENGINEERING AND IT

UDC 629.5.052

DOI 10.36074/2663-4139.10.11

МАЙБУТНЄ СУДНОБУДУВАННЯ У СВІТІ

СЛЮСАРЕНКО Анатолій Іванович

ORCID ID: 0000-0003-1622-2030

старший викладач кафедри навігації та управління судном

Дунайський інститут Національного університету «Одеської морської академії»

 

УКРАЇНА


Анотація. У цій статті ми розглянемо проблеми та їх вирішення у майбутньому суднобудуванні у світі. Рішення ABB Ability ™ допомагають боротися з забрудненням світового океану пластиком. ABB удосконалила системи управління завдяки використанню нового покоління людино-машинного інтерфейсу. ABB стане постачальником силових установок для круїзних лайнерів нового покоління Genting Джерело. MN100: ABB.

Ключові слова: людино-машинний інтерфейс; круїзні лайнери нового покоління; пропульсивна система; АВВ; продуктивність; ІТ – технології; екологічна безпека; комплексну пропозицію для цифрових галузей.

Рішення ABB Ability ™ допомагають боротися з забрудненням світового океану пластиком

Дослідницьке судно Fantastiko голландського фонду By the Ocean we Unite (BTOWU) використовує інноваційні технології ABB, щоб вивчати і оцінювати концентрацію пластика в океані і повідомляти про її зростанні. Місія благодійної організації - обчислити, наскільки серйозний шкоди, нанесла мільйони тон пластику, які щорічно потрапляють в океан.

Величезне скупчення пластика дрейфує в самому центрі Тихого океану, між Гаваями і Каліфорнією. Розміри найбільшою з п'яти морських зон скупчення пластика, Великого тихоокеанської сміттєвої плями, в два рази перевищують площу Техасу і в три рази - площу Франції. Забруднення навколишнього середовища пластиком переросло в серйозну проблему, яку намагаються запобігти, використовуючи технології ABB. За оцінкою фонду BTOWU щороку в океані виявляється близько восьми мільярдів кілограм пластику. Це означає, що 23 000 кілограм (50 700 фунтів) пластикового сміття потрапляє в океан кожну хвилину. Опинившись у воді, пластик негайно починає руйнувати навколишнє середовище і включається в харчовий ланцюжок. Уже зафіксовано понад 200 видів морських організмів, які вживають його в їжу. На Fantastiko - дослідному судні фонду - встановлена ​​система ABB Ability ™ Marine Advisory System - OCTOPUS, яка оптимізує маршрут, економію палива і ефективність роботи команди. Програмне забезпечення системи створено для того, щоб допомогти команді прокладати маршрути, завантажувати знайдену інформацію і вивчати погодні умови під час дослідницьких експедицій в прибережних водах Роттердама (Нідерланди), Франції, Бельгії, Данії, Південній Англії і Нормандських островів. Крім того, ABB Ability ™ Marine Fleet Portal допомагає фахівцям фонду в реальному часі збирати і аналізувати дані, отримані з бортових датчиків Fantastiko.

Ці дані дозволяють отримати інформацію не тільки про масштаби і характеристики пластикового забруднення, визначених фахівцями на судні, а й про хід експедиції і погодних умовах протягом усього шляху прямування. Завдяки ABB Ability ™ Marine Fleet Portal через сайт фонду можна легко отримати доступ до результатів досліджень і головним знахідкам Fantastiko. Аудиторія BTOWU може відстежити статус морської експедиції через сайт, на якому розміщена інформація про знайдені частинках сміття. Скупчення сміття в океані визнано серйозною проблемою, з якою необхідно боротися. Європейський парламент уже проголосував за повну заборону використання так званого одноразового пластика: трубочок, столових приладів і тарілок, ватних паличок та ін. Однак можна і потрібно робити більше. В першу чергу дуже важливо мобілізувати громадськість. Надаючи фахівцям з екології можливість безпосередньо стежити за експедиціями і миттєво робить ці дослідження частиною їх повсякденного захисту навколишнього середовища. «ABB використовує тільки надійні технології, - стверджує Мікко Лепісто, старший віце-президент по цифрових рішень ABB Marine & Ports. - Ми раді, що наше морське програмне забезпечення використовується саме для захисту океану».

На даний момент заплановано ще більше досліджень навколишнього середовища з використанням технологій ABB. ABB (ABBN: SIX Swiss Ex) - світовий технологічний лідер в області електричних мереж, електрообладнання, промислової автоматизації, робототехніки та електроприводів.

 

ABB удосконалила системи управління завдяки використанню нового покоління людино-машинного інтерфейсу

ABB запровадить своє microgrid-рішення на морській платформі Goodwyn A компанії Woodside на західному шельфі Австралії. Про це ABB повідомила 12 грудня 2017 р рамках проекту ABB встановить систему PowerStore на морській платформі Goodwyn A. Морська видобувна платформа Goodwyn A розташована приблизно в 135 км на північний захід від г Каррата в Західній Австралії. Платформа працює з 1995 р.

  • вага платформи становить 55 тис т, висота - понад 290 м;

  • глибина моря в місці установки платформи становить 131 м.

На платформі розміщується обладнання для видобутку газу, закачування в пласт, інженерні системи та житлові приміщення.

Сухий газ і газовий конденсат транспортуються по мережі трубопроводів на що знаходиться на узбережжі Карратскій газопереробний завод. Платформа Goodwyn A розрахована на роботу до 30 експлуатаційних свердловин, у тому числі 5 нагнітальних свердловин. Виробнича потужність платформи становить до 36 тисяч тон на добу газу і 11 тисяч тон на добу газового конденсату. Система PowerStore від ABB Ability є контейнерну систему зберігання енергії на базі акумуляторних батареї. PowerStore буде забезпечувати підтримку існуючих газових турбінних генераторів платформи Goodwyn A. Батарея замінить 1 з 6 існуючих генераторів газових турбін, а також зменшить необхідність використання аварійного дизель-генератора. Короткострокове резервування буде забезпечено через нову систему зберігання енергії, вбудовану в microgrid-рішення, щоб забезпечити запас обертання. Управляти microgrid буде автоматизована система ABB Ability Microgrid Plus, в т.ч в дистанційному режимі в разі необхідності, наприклад, якщо платформа повинна бути відключена за будь-якої причини. Рішення ABB сприятиме досягненню мети Woodside по скороченню викидів вуглекислого газу і зниження витрат на експлуатацію і техобслуговування до 2020 року.

 

ABB стане постачальником силових установок для круїзних лайнерів нового покоління Genting Джерело

Компанія ABB підписала договір вартістю 157 млн ​​євро на поставку силових і пропульсивних систем, а також цифрових рішень для шести суден універсального класу компанії Genting Hong Kong. Судна будуть використовуватися світовими готельними брендами для виходу на ринок морських перевезень. Нові судна будуть побудовані відповідно до найвищих стандартів безпеки та захисту навколишнього середовища. Вони будуть приводитися в рух електричної пропульсівною системою Azipod® ABB, представленої на ринку з 1990 року та стала за цей час галузевим стандартом в круїзному бізнесі. Кожне з 286-метрових судно буде мати дві установки Azipod® загальною потужністю 30 МВт (40 230 к.с.). В якості палива буде використовуватися зріджений природний газ, що характеризується низьким рівнем викидів. Судна будуть побудовані Genting яка приналежить до компанії MV Werften, виробничі майданчики якої розташовуються в Німеччині в містах Вісмар, Росток і Штральзунд. Побудова і експлуатація цих круїзних лайнерів запланована на 2023-2024 рр.

Шість 15-палубних суден будуть являти собою сучасні і розкішні круїзні лайнери місткістю від 1000 до 4000 пасажирів в залежності від класу круїзу (люкс, преміум або стандарт). Genting стане оператором цих судів від імені світових готельних брендів, які збираються освоїти сегмент морських перевезень, але стикаються з перешкодами у вигляді зайнятості більшості суднобудівних верфей. Лайнери можуть бути підключені до інфраструктури центрів спільної роботи ABB Ability ™ (ABB Ability ™ Collaborative Operations Center), яка контролює параметри технології ABB на борту і дозволяє операторам віддалено зв'язатися з фахівцями ABB. Завдяки своїй високій гнучкості, стійкості і відповідності найвищим стандартам безпеки та ефективності ці круїзні лайнери є новим поколінням на круїзному ринку. Ідеальним рішенням для них стала електрична пропульсивна система Azipod® (рис. 1) компанії ABB, відома своїми унікальними характеристиками, екологічністю і надійністю. Круїзний туризм набуває все більшої популярності, і згідно з даними Міжнародної асоціації круїзних ліній (CLIA) спроможність в перевезенні людей складає приблизно 30 мільйонів, що на 6% більше в порівнянні з минулим роком. Крім зростання кількості туристів, що віддають перевагу круїзний відпочинок, CLIA повідомляє також про підвищення усвідомленості пасажирів, які хочуть, щоб на судні використовувалися екологічні технології. Завдяки своїй доведеною здатності скорочувати споживання палива на 20% в порівнянні з традиційною технологією валолінії.

Рис. 1. Пропульсивна система Azipod

 

Пропульсивна система Azipod® стала галузевим стандартом для екологічно безпечної технології, застосовуваної на круїзних лайнерах і в одному тільки в круїзному сегменті Azipod® дозволить заощадити більше 900 000 тон палива. Пропульсивна система Azipod® - електродвигун якої розташований в погружной гондолі за межами корпусу судна, може обертатися на 360°, що підвищує маневреність і експлуатаційну ефективність. Крім того, за рахунок мінімального рівня шуму і вібрації вона гарантує підвищений комфорт пасажирів і членів екіпажу.

 

MN100: ABB

Перебуваючи на самому передньому краї чистих, сучасних і надефективних рішень в області силової установки і автоматизації, АВВ займає гідне місце серед престижних переможців MarineNews MN100 в 2019 році. АВВ вважає, що сучасні кораблі будуватимуться на основі електрики. Це розширює їх діапазон життєздатних джерел енергії за межі традиційного палива, наприклад, для батареї і паливних елементів. Електрична магістраль, інтегрована з системами автоматизації і управління, також перетворить галузь з просто пов'язаних операцій в спільні та автоматизовані операції.

Компанія АВВ є лідером в області технологій і пропонує комплексну пропозицію для цифрових галузей. З інноваційної історією, що нараховує більше 130 років, сьогодні компанія АВВ є лідером в цифрових галузях з чотирма глобальними орієнтованими клієнтами: електрифікація, промислова автоматизація, автоматизація руху і робототехніка та дискретна автоматизація, підтримуваної загальної цифрової платформою ABB Ability. Лідирує на ринку бізнес АВВ енергії по високовольтних електромережах буде вже переведений в Hitachi в 2020 році. АВВ працює у понад 100 країнах з 147 000 співробітників. Фірма постачає електричні та гібридні системи на борту суден понад 110 років. Фактично, сьогодні понад 1300 судів використовують електричну систему АВВ. У сегменті з малою тягою вони пропонують електричні, гібридні, силові і автоматичні рішення для таких судів, як буксири, екскаватори, буксири, морське будівництво і пороми. Туроператор Niagara Falls Maid of the Mist недавно замовив два нових пасажирських судна, що плавають на чистій електроенергії з використанням технології ABB.


СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ:

 

  • https://sur.ly/o/vpoglobal.com/AA000014

  • https://new.abb.com/marine/ru/katalog/azipod

  • https://new.abb.com/news/detail/10827/abb-ability-solution-used-to-help-address-growing-problem-of-plastics-in-the-worlds-oceans

  • «Azipod® VI Series Product Introduction» - Helsinki, March 2010 ABB Oy, Marine Merenkulkijankatu 1 / P.O. Box 185 00981 Helsinki, Finland Tel. +358 10 22 11 http://www.abb.com/marine Azipod is registered trademark of ABB Oy. © 2005 ABB Oy. All rights reserved Doc. no. 3AFV6019310 Draft A / 12th March 2010


THE FUTURE OF SHIPBUILDING IN THE WORLD

SLYUSARENKO A.,
Senior lecturer of the Department of navigation and ship management
Danube Institute Of the National University «Odessa Maritime Academy»
UKRAINE

Abstarct.
In this article, we will look at the problems and their solutions in the future of shipbuilding in the world. ABB Ability ™ solutions help combat plastic pollution in the world's oceans. ABB has improved control systems by using a new generation of human-machine interface. ABB will become a supplier of power plants for the new generation of Genting Source cruise liners. MN100: ABB.


Keywords: human-machine interface; new-generation cruise liners; propulsive system; AVB; productivity; it technologies; environmental safety; comprehensive offer for digital industries.

© Слюсаренко А.І., 2020

© Slysarenko A., 2020

 

This work is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

PUBLISHED : 22.06.2020